ÇOA 2018 (Çaylağım Olmadan Asla) Münazara Turnuvası Gerçekleşti!

Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Çaylağım Olmadan Asla turnuvamızı geride bıraktık. Simurg Münazara’nın Galatasaray Münazara Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirdiği ÇOA; 104 takım, 80 jüri ile Türkiye Münazara tarihinin en büyük Open Turnuvalarından biri oldu. ÇOA’da ayrıca yine Türkiye Münazara tarihinde bir ilk olarak ilk “Kısmi Ön Çeyrek Finali” sistemini uyguladık ve ilk 24 takım break etti. Ayrıca Pazar günü günde 5 tur yaparak ve turnuvayı oldukça erken bitirerek komite ve organizasyonun koordineli bir şekilde çalışması ile Türkiye Münazara’ya da başarılı bir örnek olduk.

300 münazara ilgilisinin jüri, münazır ve izleyici olarak katıldığı etkinlikte final oynayan Açık Kapalı takımından Anı Deniz ve Sidal’i, ODTÜ Akınlar takımından Akın Onur ve Ceren’i, BOUN Dilaralar takımından Cem ve Dilara’yı ve şampiyon Boun Fatih Emreler takımından Monur ve Fatih Emre’yi yürekten tebrik ediyoruz. Ayrıca Boun Fatih’ten Mehmet Onur Şahin Best Speaker ve Fatih Emre de Çaylak Best Speaker ödüllerini almaya hak kazandılar, kutlarız.

MEF Üniversitesine de alanlarını bize açtıkları için teşekkür ederiz. Katılan ve destekçimiz olan tüm dinleyicilerimize teşekkürlerimizle.

 

Ayrıca, bizlere turnuva öncesi ve sırasında yaptıkları muazzam katkıdan dolayı komite üyelerimize teşekkür ederiz. Başta Ca Yunus Emre Erdölen (Galatasaray Üniversitesi) olmak üzere, Arda Mert Şehan (Boğaziçi Üniversitesi), Didar Tutan (Koç Üniversitesi), Seran Kalyoncu (Galatasaray Üniversitesi), Engin Demirtuğ (Ankara Üniversitesi) komite olmayı kabul ettikleri ve bizimle oldukları için teşekkür ederiz.

 

Bir sonraki ÇOA’da görüşmek üzere.

Çaylağım Olmadan Asla!