III. Anadolu Kongresi Gerçekleşti!

Simurg Derneği III.Anadolu Kongresi 10-13 Eylül 2018 tarihleri arasında İzmit’te Darıca Elite Hotel’de, 23 aktif üyemizin değerli katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Geçtiğimiz sezonu değerlendirip yeni sezonu planladığımız geleneksel Anadolu Kongresi’nde yapılan yoğun görüşmeler ve oylamalar neticesinde hazırladığımız III.Anadolu Kongresi Sonuç Bildirisi 7 Ekim 2018 tarihinde tüm üyelerle paylaşılmıştır.

Bildirinin temelinde yıl boyu yapılan eleştiriler ve ihtiyaçları giderecek fikirler bulunmaktadır. Bu doğrultuda dernek işleyişi için değerlendirme yapılmış, kararlar alınmış ve yeni bir iş planı oluşturulmuştur. Güncellemeler, Üye alımları, Sosyal Medya, Sivil  Toplum ve Dijital Dönüşüm, kongrenin temel konularındandır. Ayrıca Genç İnovasyon Akademi Başkanlığı M. Haluk Ovacık’tan A. Alperen Yıldırım’a devredilmiştir.

Organizatörlüğünü A. Alperen Yıldırım’ın yaptığı ve M. Haluk Ovacık moderatörlüğünde gerçekleşen kongrede 6 yazman eşliğinde toplamda 48 sayfalık yazman kayıtları değerlendirilmesi ile Sonuç Bildirgesi oluşturulmuştur. Kongrede 3 gece 4 gün boyunca toplamda 18 saatlik tartışma süresi ve 11 aktif seans gerçekleştirilmiştir. Geçen senenin aktiflik skalası doğrultusunda kongreye davet edilmiş 23 üyemiz eşliğinde eğlenceli görüntüler de ortaya çıkmıştır.

Katılan bütün üyelerimize desteklerinden ve değerli fikirlerinden ötürü teşekkür ederiz. Bİrlikte daha nice Anadolu Kongrelerine!