Zümrüdüanka Dergisi Hızla Büyüyor!

 ” Burada asıl olan sert bir değişim değil önce bireyde sonra toplumda olmak üzere adım adım iyileşmedir. Sürekli gelişimdir. ”

                                                                                                                           M.Haluk OVACIK

İlk yayın gününden bu yana en çok okunan yazı ile başlamak istedik..

Bizler büyük bir hevesle sizler için yazmaya ve tasarlamaya devam ediyoruz. Yayınlanmaya başladığımız ilk günden itibaren her ay düzenli olarak sizlerle buluşuyor olmanın heyecanı bizi daha da üretken olmaya teşvik ediyor.

Tamamı dernek üyelerimizden oluşan 16 kişilik ana yazar kadromuz ve her ay yepyeni konuk yazarlarımız ile ekonomiden spora, felsefeden sanata birçok konuya değinmeye çalışıyoruz.

Zümrüdüanka Dergisi ile amacımız yazarlarımızın düşünsel ve yazınsal becerisini geliştirmek, gençlere hitap eden ilgi alanlarında içerik üretmek ve fikir sahibi olmalarına yardımcı olmaktır.

Google Analytics sayesinde edindiğimiz verilere göre: Nisan ayında dergimizin ilk sayısı 1860 görüntülenme ile açılışını yaparken,  son ayda tıklanma istatistiklerimizde 3500’lü sayılara kadar ulaşıyoruz! Her ay 600’ü aşkın farklı kullanıcıya hitap ediyoruz ve 6 aylık genel istatistikleri incelediğimizde 560 düzenli okuyucumuz olduğunu tespit ettik. Okuyucularımız neredeyse eşit kadın-erkek dağılımına sahip. Bunun yanı sıra takipçilerimizin %40’ı 18-24 yaş, %30’u 25-34 yaş, %20’si 35-55 yaş ve %10’u 55+ yaş aralığına sahip bireylerden oluşmaktadır.

Dergimizde sadece yazılarla düşüncelere odaklamıyor, videolarla da okuyucularımızın zihnindeki hareketlenmeyi destekliyoruz. E tabi, bir e-dergi olmanın avantajlarını da kullanalım değil mi? Yine de merak etmeyin, Zümrüdüanka Dergisi ilk yıllık sezonunu tamamlar tamamlamaz siz okuyucularımız için basılı hale gelecektir.

Bizi en az yazılarımız kadar heyecanlandıran ve her ay merak içinde bırakan değerlerimizden bir tanesi de dergi kapaklarımızdır. Dergi kapaklarımız, görüntü yönetmenimiz tarafından her ay büyük bir titizlikle hazırlanıp bizlere sunuluyor. Etkileyici görseller ile okuyucuları meraklandırıyor ve her seferinde sosyal medyada büyük ilgi görüyor.

Genel Yayın Yönetmenimiz Furkan Çankırı’ya, Editörümüz Şule Çetin’e, Görüntü Yönetmenimiz Ceren Ovacık’a, Sosyal Medya Sorumlumuz Sena Erverdi’ye ve  yazarlarımıza emeklerinden dolayı, siz okuyucalarımıza da varlığınızdan dolayı yürekten teşekkür ederiz.