3S Ekim Ayı Gerçekleşti!

 ” İyi Aile Yoktur. ”

Dome İstanbul Sponsorluğunda, Simurg Derneği Münazara Departmanı tarafından 26 Ekim Cuma günü düzenlenen 3S ( Simurg Söyleşi Saati ) etkinliğimizde bu ay Akademisyen / Yazar Nihan KAYA konuğumuzdu.

Eylül 2018’de yayınlanan ‘İyi Aile Yoktur’ isimli kitabının ışığında konuşmasını yapan Kaya, aktarılan bilgiler ile katılımcılar tarafından yöneltilen sorulara da cevap verdi. Ebeveyn-çocuk ilişkisinden toplum algısına, birey olabilmenin temelinden sebep-sonuç ilişkilerine kadar birçok konuyu ve şimdiye ışık tutabilecek önerileri ile engin bilgilerini biz gençlerle paylaştı. Konuşmasının ardından üyelerimizle sohbet edip kitaplarını imzalamayı da ihmal etmedi.

Diğer bir gelişme olarak bu sene 3S Etkinlikleri Ana Organizatörlüğünü üyemiz Hande YENİ üstlendi. Açıklama departman başkanı Nevzat TAŞÇI tarafından yapıldı. Yapılacak etkinliklerin her birinde ana organizatör ile birlikte bir eş organizatör bulunmakta. Bu ayın eş organizatörü olan Yiğit YAVUZ’un konuğumuzu takdimi ile söyleşi başlamış oldu.

Yaklaşık 50 katılımcı ile yeni döneme keyifli ve güzel bir giriş yapıldı. Konuğumuz Nihan KAYA’ya, aramızda olan üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Yeni konuk ve konularla sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir