3S Kasım Ayı Gerçekleşti!

” Kooperatif  bir seçenektir. Düşünmeye, hayal etmeye, yapmaya değer bir seçenek.”

Dome İstanbul Sponsorluğunda, Simurg Derneği Münazara Departmanı tarafından 30 Kasım Cuma günü düzenlenen 3S ( Simurg Söyleşi Saati ) etkinliğimizde bu ay konuğumuz Genç İşi Kooperatif kurucu ortağı Berkin Şafak Şener idi.

Berkin Şafak Şener ilk etapta kooperatiflerin başlangıcından, nasıl bir misyon belirlendiğinden, ne tür kooperatifler olduğundan ve bunların faaliyetlerinden bahsetti. Yapılan araştırmalar sonucunda toplumun kooperatif  kavramına olan yaklaşımını bizlere gerçek oranlarla ifade etmeye çalıştı. Bu verilerden yola çıkarak ‘ Kooperatifçilik nereye gidiyor? ‘ sorusuna cevap aramaya çalıştık.

Ardından kurucu ortaklarından biri olduğu Genç İşi Kooperatif’in (https://www.gencisi.org) kuruluş aşamasından itibaren hangi noktaya geldiğini, ne tür çalışmalar yaptıklarını ve neler yapabileceklerini anlattı. Son olarak da üyelerimiz tarafından yöneltilen sorulara da cevap veren Şener, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: ” Kooperatif daha iyi dünyalar kurar.”

Ayrıca yeni etkinliklerimizden olan Dernek İçi Bilgi Yarışması bu ay da 3S ‘in hemen ardından gerçekleşti. Yarışmada bu kez bireysel yarışan üyelerimizden ilk 3’e yerleşenlere hediyeleri takdim edildi.

3S konuğumuz Berkin Şafak Şener’e ve aramızda olan tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Yeni konular ve konuklarla yine burada olacağız!