2C1N’21 Gençlik Amaç Raporları Yayınlandı!

2030 için Küresel Amaçlar, Peki Ya Sonrası? Gelin Gençlerden Dinleyelim!

Simurg Derneği bünyesinde gerçekleşen 2C1N projesi 2021 dönemi tamamlandı. Özyeğin Üniversitesi & Zorlu Holding ana partnerliğinde, 2021 Şubat ayında 16 farklı şehir ve 60 farklı liseden 90 lise öğrencisi ile Yoksulluğa Son, Açlığa Son ve Sağlık ve Kaliteli Yaşam amaçlarında 4 hafta boyunca yoğun bir eğitim sürecindeydik. Yine bu 3 amaç özelinde Türkiye genelindeki gençlerin yaklaşımlarını da görmek adına toplamda 1500’ü aşkın bireysel anket çalışması ile gençleri kapsayıcı olarak duymaya çalıştık.

Başından sonuna 7 ay süren bu çabanın ardından 2C1N Projesi 2021 yılı Amaç Raporlarını dikkatinize sunmaktan gurur duyar!

Raporlarda; gençlerin 2030 yılından sonraki dünya için sürdürülebilirlik vizyonlarını, BM’den beklenti ve BM’ye dair eleştirilerini, Küresel Amaçlar hakkındaki yaklaşımlarını, küresel meselelere dair odaklandıkları noktaları ve gelecekte yaşamak istedikleri dünyanın bir taslağını bulacaksınız.

Raporlarımıza sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Raporlarda doğrudan yer almayan ancak analizlerde faydalandığımız gençlik verilerinin tamamını da yine sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Rapor lansmanımızın canlı kaydına ise linkten bakabilir ve projemizi bizden de dinleyebilirsiniz.

Sürdürülebilir bir dünya yolculuğumuz daimî olsun!
2C1N Proje Ekibi