Zümrüdüanka Dergisi 2 Yaşında!

Bir internet dergisi olan Zümrüdüanka Dergisi, Simurg Derneği’nin çatısı altında gerçekleşen bir projedir. Farkındalık sahibi gençleri bünyesine toplayan dergimiz, ismini Zümrüdüanka Kuşu Efsanesinden alır. Efsanedeki gibi bilgeliğe önem veren insan profilleriyle dolu bu yolculukta yazının seçilmesinin en önemli sebebi de bu idi; yıllar geçtiğinde geride bırakılmış birtakım bilgiler, bilgiseller içeren notlar…

Zümrüdüanka Dergisi başlangıçta bir grup genç ve onların hayalleriyle şekillenmişti. Geçen bu 24 aylık süre zarfında Simurg Derneği bünyesinden ana yazar kadrosunun çeşitlenmesine ek olarak 31 farklı konuk yazarı da e-dergi bünyesinde misafir ettik.

Aktif olarak 22 yazarı bünyesinde bulunduran Zümrüdüanka Dergisi şu ana kadar 70 binden fazla dijital görüntülenme alarak iki yılda okuyucularının desteğiyle kıymetli bir başarı elde etti. Başlıca edebiyat olmak üzere, ekonomi, psikoloji, bilim ve teknoloji, röportaj, tarih gibi birbirinden bağımsız 9 farklı kategoriden yazılar da Zümrüdüanka çatısında yer alıyor.

Başta SİMURG Derneği ailesi olmak üzere bu zaman zarfında ve umarız ki devamında da bizleri yalnız bırakmayan biricik okuyucularımıza, yazarlarımıza, dergi yönetim ekibimize ve sayamadığımız onlarca destekçimize çok teşekkür ederiz!

Dergimizin iki yıl boyunca Genel Yayın Yönetmeni olan Furkan Çankırı’ya ve Görüntü Yönetmenliğini sürdürüren Ceren Ovacık’a emeklerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz. Ruveyda Önder’e ise yeni proje koordinatörlüğünde başarılar diliyoruz.

Sayamadığımız kadar sayımız, sayılarımızın olması dileğiyle. Nice 24 aylara!