SİDUF “Penceremden Karantina” Fotoğraf Yarışması Başladı!

SİDUF (Simurg Derneği Ulusal Fotoğrafçılık Yarışması), Simurg Derneği Kültür ve Sanat Departmanı altında faaliyet gösteren bir projedir. Projenin amacı; gençlere fotoğrafçılık alanında yeni bakış açıları kazandırmak ve bu alanda gelişimlerine katkı sağlamaktır. Belirli dönemlerde düzenlediği fotoğrafçılık yarışmaları ile kişinin kendini test etmesine olanak sağlar. SİDUF projesi yalnızca profesyonel fotoğrafçılara yönelik değil, herkese açık bir projedir. Bu sayede kişilerin kendilerindeki yetenekleri fark etmelerine veya yeni yetenekler kazanmalarına olanak sağlar.

Tüm dünyayı sarsan Kovid-19 virüsü nedeniyle hepimiz evlerimizde kalıyoruz. SİDUF ekibi olarak bu dönemde “karantina” temalı bir fotoğrafçılık yarışması düzenleme kararı aldık. Ancak ilgili yarışma bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleşecektir. Bulunduğumuz süreçte bir yandan evlerimizde sanatsal üretkenliğimizi arttıracak, bir yandan da çekip paylaştığımız her bir fotoğraf ile sokak hayvanlarının mama ihtiyaçlarını karşılayacağız! Çünkü biliyoruz ki sokaktaki dostlarımız karantina sürecinin en büyük mağdurlarından ve yine biliyoruz ki bizler onlar için hep birlikte hareket edebiliriz.

SİDUF’un Penceremden Karantina konulu fotoğrafçılık yarışması 18-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecektir. Her katılımcı başına yarışma teması kapsamında çekilen fotoğraf baz alınarak sokak hayvanları için 100 gram mama desteğinde bulunulacaktır. Yarışmamız Instagram platformu üzerinden sürdürülecektir. Katılımcının yapması gereken tek şey instagram hikâye paylaşımında @simurgdernegi ve #herfotoğrafbirkapmama etiketlerini yazmasıdır. Böylelikle bizler sosyalleşme imkânı bulabilirken, sokaktaki dostlarımızın da en temel ihtiyaçlarının karşılanmasına vesile olacağız.

Bu anlamlı yarışmada desteklerin dolayı Kayseri Veterinerler Odası, Erciyes Binicilik, FourVet Veteriner Kliniği ve IVSA ‘ya teşekkürlerimizi iletiyoruz. Katkıları sayesinde sokaktaki dostlarımızın mama ihtiyaçlarını giderebileceğiz.

Projedeki amaç insanları fotoğraf çekmeye teşvik etmek ve sokaktaki canlıların mama ihtiyacını karşılamak olduğu için özel bir tema belirlenmemiştir. Fotoğrafların profesyonel fotoğraf makinaları ile çekilme şartı olmayıp, diledikleri cihazı kullanabilirler. Bu yarışmanın kazananı ihtiyaç sahibi sokak hayvanlarıdır. Dostlarımıza yardım etmek için haydi sen de “Penceremden Karantina” konusuna uygun bir fotoğraf çek ve Instagramda bizimle paylaş!

Simurg Derneği Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/simurgdernegi/